۵ مطلب در تیر ۱۳۹۵ ثبت شده است

‍ کشتار مسلمانان در کشمیر توسط دولت هند

‍ کشتار مسلمانان در کشمیر توسط دولت هند


به گزارش مرجع وبلاگی دلگان، بیش از یک هفته از کشتار و جنایت دولت هند بر علیه مسلمان مظلوم و بی دفاع این کشور می گذرد. در حالی که دولت هند جنایت می کند، این اقدام ارتش هند تابحال با سکوت مجامع بین المللی همراه بوده است. 


#مسلمانان_کشمیری_را_نکشید

#دلگان_پرس 

#هند

#کشمیر

#جنایت_در_کشمیر

از مسلمانان مظلوم و بی دفاع کشمیری در شبکه های اجتماعی حمایت کنید. 

انتهای پیام

۳۱ تیر ۹۵ ، ۱۹:۱۱ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
صحرا (dalgan)

دشمن در کمین حجاب زنان مسلمان

به گزارش وبلاگ مرجع دلگان؛ در کشورهای غربی و فرهنگ غرب علت اینکه زنان نباید حجاب داشته باشند، این نیست که آزاد باشند، زن برای نوازش چشم مرد، برای بهره وری نامشروع مرد، باید به شکل خاصی در جامعه ظاهر شود و این بزرگترین اهانت به زن است حالا و لو اسم‌های دیگر رویش بگذارند.
آآری، با بهانه‌های زیبا و دهان پرکن، زنان را از فضای امن خانه بیرون کشیدند، مسئولیت اداره یک زندگی با تمام سختی‌هایش را به نام حقوق برابر زن و مرد، به عهده‌ی او گذاشتند، او را وارد شاخه‌های مختلف علوم ابزاری کردند و در کوچه و بازار نشان داده و به بورس کالاها وارد کردند تا تمام لطافتش را قربانی کنند
و از تمامی اینها برای رسیدن به اهداف خود استفاده کردند، اما هیچگاه به شکست بانوان در زیر بار مسئولیت‌ها، پژمردنشان در بازارها و فرسایش روحشان از این همه ابزار بودن و ابزار دیده شدن توجه نکردند و آمار خشونت علیه زنان و سقط جنین‌ها و زنان خیابانی در اروپا گواهی مستندی است که نشان به ثمر نشستن این معنا از برابری حقوق زن و مرد است.
هر چند زن مسلمان در برابر این ابزار شدن می‌گوید: مرا کالا نپندارید تا زیبایی اندیشه‌ام را ببینید نه زیبایی ظاهرم را. و یک مرد مسلمان با الهام از این روایت امیرالمومنین که می‌فرماید : "به من خبر رسیده که زنانتان در بازار تنه شان به تنه مردان بی ایمان و لاابالی می خورد ..."
و صدها آیه و روایت دیگر در رابطه با حجاب وعفاف، به ابزار و کالا نشدن همسر و زنان جامعه کمک می‌کند.
ولی نباید هیچگاه از حیله‌ها و ابزار‌های  دشمن غافل بود، چرا که دشمن در کمین زنان مسلمان نشسته است تا عفاف و حجاب را از آنها بزداید.

اما زنان مومن و مسلمان ما هیچگاه به دشمن این اجازه را نمی دهند که حجاب آنان را بازیچه خود قرار دهد.


انتهای پیام/

۲۴ تیر ۹۵ ، ۱۰:۱۴ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
صحرا (dalgan)

موج وبلاگی " عفاف و حجاب "

 به گزارش مرجع وبلاگی دلگان به نقل از  همه با هم، به مناسبت 21 تیرماه سالروز قیام مردم مشهد در مسجد گوهر شاد موج وبلاگی " عفاف و حجاب" در سایت مرجع وبلاگ نویسان سیستان و بلوچستان منتشر شد.
با توجه به نام گذاری 21 تیرماه به عنوان "روز عفاف و حجاب" مرجع وبلاگ نویسان سیستان وبلوچستان موج سایبری در همین راستا برگزار می نماید.

محور های موج وبلاگی:
عفاف و حجاب، میراث انبیا الهی
عفاف و حجاب، سیره نبوی و سبک زندگی اسلامی ایرانی
عفاف و حجاب، هویت اسلامی، خود باوری ملی
عفاف و حجاب، بهداشت و سلامت روان، شادی و نشاط اجتماعی
عفاف و حجاب، امنیت اجتماعی
برای حمایت از این موج سایبری ضمن باز نشر این مطلب، مطالب خود را در قالب مقاله، خبر، یادداشت، عکس، طنز، شعر، داستان، پوستر، کلیپ صوتی و تصویری و... در قسمت نظرات این مطلب در سایت "همه با هم" ارسال نمائید.

شرح واقعه قیام مردم مشهد به شرح زیر میباشد:
صبح جمعه 20 تیر سال 1314، قزّاقان رضاخان برای متفرق ساختن مردم وارد عمل شدند و بی محابا به روی مردم تیراندازی کردند و در این ماجرا، حدود یک صد نفر کشته و زخمی شدند. اما مردم متفرق نگشتند و مقاومت کردند. پس از این هجوم، مردم از اطراف با ابزاری از قبیل داس، بیل و چوب و... به طرف مسجد سرازیر شدند. مسجد گوهرشاد لبریز از جمعیت گردید. روحانیان به ترتیب بر بالای منبر حضرت صاحب الزمان(عج) قرار گرفتند و به سخنرانی پرداختند. روز شنبه 21 تیرماه در مسجد؛ شعارهای ضد سلطنت و ضد حجاب زدایی داده می شد و مسجد یک پارچه سرود مقاومت سر داده بود. وحشت مقامات دولتی را فرا گرفت. سرانجام رضاشاه دستور داد که همه را دستگیر و مجازات نمایند. سران شهربانی و آگاهی، نیروهای خویش را هماهنگ کرده، قرار گذاشتند پس از نیمه شب، تهاجم خود را آغاز نمایند. قزّاقان نیز از قبل در نقاط حسّاس شهر و اطراف مسجد گوهرشاد مستقر شدند و مسلسل های سنگین را بر بام های مشرف به مسجد کار گذاشتند.
حیله اسدی، نائب التولیه آستان قدس رضوی
قزّاقان و نیروهای شهربانی و آگاهی که در اطراف مسجد و نقاط حساس شهر مشهد مستقر شده بودند، شایع کردند که برای حفاظت از بانک ها آمده اند. اسدی، نایب التولیه رضاشاه، از نقشه کشتار مطلع شد و چون می دانست که مجتهدان هم در مسجد هستند، درصدد برآمد که آن ها را از آن جا خارج کند. از این رو، به دروغ پیغام فرستاد که تلگراف شما را اعلی حضرت همایونی پاسخ گفته، تشریف بیاورید برای مذاکره و با این حیله مجتهدان را از کشیک خانه به مسجد دارالتولیه کشاند. او می دانست اگر مجتهدان و عالمان طراز اول در این حمله و یورش کشته شوند، خراسان یک پارچه آتش خواهد شد و این آتش، گسترش خواهد یافت و دیگر به هیچ روی نمی توان از آن جلوگیری کرد. پس با این حیله علما را از مسجد خارج ساخت.
فتح مسجد گوهرشاد
پاسی از نیمه های شب دوازدهم ربیع الثانی گذشته بود که صدای غرش مسلسل های قزّاقان، حرم مطهر امام رضا علیه السلام را به لرزه انداخت و سربازان شاه، به فرماندهی سرلشکر ایرج مطبوعی، برای فتح مسجد گوهرشاد به حرکت درآمد. عده ای از مأموران مخفی رژیم، پیش تر وارد مسجد شده بودند و قرار بود آن ها از داخل وارد عمل شده و راه را برای ورود نیروهای رضاخان به داخل مسجد هموار کنند و چنین شد. دژخیمان اسلحه به دست، پا به درون خانه خدا گذاشتند و همه مسجدیان را از دم تیغ گذراندند.

۲۳ تیر ۹۵ ، ۰۷:۴۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
صحرا (dalgan)

گلدون وبلاگی 142 همه با هم/ از حقوق بشر آمریکایی تا امنیت در فضای مجازی

به گزارش وبلاگ مرجع دلگان  به نقل از  همه با هم، مرجع وبلاگ نویسان سیستان و بلوچستان گلدون 140 از بهترین مطالب وبلاگ نویسان را تقدیم میکند.

بی آبی یا بی تدبیری ؟!!(برای مشاهده مطلب روی عکس کلیک کنید)
بی آبی یا بی تدبیری ؟!!!

پوستر شهادت حضرت علی (ع)(برای مشاهده مطلب روی عکس کلیک کنید)
شهادت حضرت علی (ع)

گوشه ای از جنایات آمریکا در رابطه با مداخله بر کشورهای افغانستان و عراق+تصاویر(برای مشاهده مطلب روی عکس کلیک کنید)
گوشه ای از جنایات آمریکا در رابطه با مداخله بر کشورهای افغانستان و عراق+تصاویر


پروازی به مقصد آسمان(برای مشاهده مطلب روی عکس کلیک کنید)
پروازی به مقصد آسمان

امنیت در فضای مجازی(برای مشاهده مطلب روی عکس کلیک کنید)
امنیت در فضای مجازی
۲۲ تیر ۹۵ ، ۱۰:۳۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
صحرا (dalgan)

توافق با FATF تضعیف توان نظامی ایران

به گزارش وبلاگ مرجع دلگان به نقل از همه با هم، عکس نوشته هایی با عنوان #هشدارـجدی به مسئولین ایران که توافقی را با کارگروه بین المللی اقدام مالی سازمان مبارزه با پولشویی موسوم به  FATF انجام داده اند را منتشر کرد. 
 
۲۲ تیر ۹۵ ، ۰۹:۴۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
صحرا (dalgan)