۶ مطلب در آبان ۱۳۹۵ ثبت شده است

حذف کاپیتالاسیون برای همیشه

به گزارش مرجع وبلاگی دلگان به نقل از وبلاگ سنت نیوز، در تاریخ بشری همیشه مستبدان علاقه وافری به سلطه بر محرومان داشته اند تا آنجا که نظام برده داری و فئودالی نمونه ای از این اجحاف ها بر علیه مردم و مظلومین بوده است.

اما در عالم همیشه افرادی بوده اند که با روحیه بر گرفته از نشاط و تقوای الهی جاناانه در مسیر حق قدم برداشته و از حقوق به یغما رفته محرومان دفاع می نمایند.


در ایران نیز دستگاه جور ستم شاهی با بکارگیری عناصر خود فروخته داخلی قصد مقدمه سازی برای حاکمیت انگلیس و آمریکا را بر ایران را داشت که یگانه مرد بصیر و مبصر روزگار در مقابلش قد علم کرده ، برا فراز منبر خطبه ی جانانه ای را ایراد کرد که به بخشی از آن می پردازیم:

اگر یک خادم آمریکایی، اگر یک آشپز آمریکایی، مرجع تقلید شما را وسط بازار ترور کند... دادگاههای ایران حق محاکمه ندارند... اگر شاه ایران یک سگ آمریکایی را زیر بگیرد بازخواست خواهد شداین افشاگریها و سخنرانیها باعث گردید رژیم ستمشاهی که از آمریکا و ایادی آن دستـــــور می‌گرفت امام را از ایران تبعید نماید. بذری که ایشان طی سالهای 3-1342 به زمین پاشیدند بالاخره در سال 1357 شکوفه داد و با پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل شورای انقلاب، لایحه کاپیتولاسیون برای همیشه ملغی شد
۱۷ آبان ۹۵ ، ۱۵:۵۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
صحرا (dalgan)

لبیک یا حسین (ع)

☘💫لبیک یاحسین(ع)💫☘


🔹اربعین پای پیاده حرمت می چسبد

🔸پای تاول زده زیر علمت می چسبد


🔹همه لذت دنیا به دلم تار شده

🔸یک سفر پای پیاده حرمت می چسبد

ااا
۱۷ آبان ۹۵ ، ۱۵:۴۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
صحرا (dalgan)

انقلاب دوم...

به گزارش مرجع وبلاگی دلگان، در ابتدای انقلاب و زمان حکومت دولت موقت با هدف وادار کردن آمریکا به استرداد شاه و اموال ملت ایران، دانشجویان تصمیم به اشغال سفارت آمریکا گرفتند. دانشجویان از دانشگاه‌های تهران، پلی‌تکنیک، صنعتی شریف، شهید بهشتی و ... گرد هم آمدند و طی یک راهپیمایی تا سفارت آمریکا از دیوارهای سفارت بالا رفته و علیرغم مقاومت محافظین و آمریکایی‌ها، سفارت را به تصرف کامل درآوردند.

در هنگام تسخیر سفارت، ماموران و جاسوسان آمریکایی‌ به سرعت مشغول نابود کردن بسیاری از اسناد دخالت‌ها، تجاوزارت و غارت‌های خود شدند ولی پس از تسخیر سفارت به سرعت از نابودی باقی‌مانده اسناد جلوگیری شد و بعدها اسنادی که از لانه جاسوسی آمریکا به دست آمده بود چاپ شده و در اختیار همگان قرار گرفت. به محض انتشار این خبر، مردم بسیاری با خشم و انزجار مقابل لانه جاسوسی تجمع کرده و از این حرکت انقلابی دانشجویان حمایت کردند. حرکتی که بعدها به تبعیت از بنیان گذار انقلاب اسلامی، به انقلاب دوم در بین مردم کشورمان معروف شد.

امام خمینی‌(ره) نیز در پیامی این حرکت را انقلاب دوم و بزرگ‌تر از انقلاب اول نامیدند. این حرکت دانشجویان معترض، خشم آمریکایی‌ها را برانگیخت و آنها که ناتوان از درک ملتی استقلال‌طلب و آزادی‌خواه بودند، دست به اقداماتی بر ضد جمهوری اسلامی ایران زدند؛ از آن جمله فشار آوردن به مجامع بین‌المللی مانند سازمان ملل، سازمان کنفرانس اسلامی، شورای امنیت و ...، ایجاد جو منفی تبلیغاتی علیه دانشجویان مسلمان و برخی اقدامات دیگر از جمله آنهاست.

اما پس از بی‌ثمر ماندن، آنها به اقدامات جدی‌تری روی آوردند؛ از جمله قطع کامل روابط سیاسی در 20 مهر 1359، حمله نظامی به ایران و تجاوز به خاک کشورمان که به شکست مفتضحانه آنها در صحرای طبس انجامید و نیز محاصره اقتصادی و بلوکه کردن دارای‌ها و اموال ایران و... که هیچ‌کدام تاکنون درعزم ملت ایران برای مقابله با ظلم وبی‌عدالتی جهانی ومنشا اصلی آن در جهان یعنی استکبار جهانی و آمریکا خللی وارد نکرده است و این‌گونه نام روز 13 آبان برای همیشه در تاریخ جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز مبارزه با استکبار ماندگار شد.


 

انتهای پیام/

۱۰ آبان ۹۵ ، ۱۰:۴۵ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
صحرا (dalgan)

تسخیر لانه جاسوسی زمینه ساز فرو ریختن خط دفاعی امریکا

به گزارش مرجع وبلاگ های دلگان، پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران که نتیجه زحمات و رهنمودهای پیامبر گونه معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(رضوان الله تعالی علیه) و امت وفادار و مطیع امر ولی فقیه زمان بود، هیبت دروغین آمریکا و ایادی استکباری اش را در هم کوبید.

به واسطه ی تسخیر لانه جاسوسی، خط دفاعی امریکا که همیشه باعث رعب و وحشت در جهان فرو ریخت و شکست های پیاپی امریکا در بعد حرکات نظامی و دیپلماسی برای نجات گروگان ها، اسطوره  غیر قابل نفوذ بودن امریکا را درهم ریخت. کلام امام )قدس سره(که " امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند" به تحقق پیوست . چشم امید مستضعفان جهان به انقلاب اسلامی دوخته شد و ایران کعبه آمال تمامی آزادگان و مبارزان جهان گردید.

با تصرف لانه جاسوسی امریکا، حرکت های ضد انقلابی را به نحو چشمگیری کاهش داد و موج پر شور و همه گیر انقلاب چونان اوایل پیروزی، ضد انقلابیون و منافقین را به ذلت ، بیچارگی و یأس کشاند و ثابت کرد که تنها امام و پیروان راستین او هستند که مردانه و در رویارویی با امریکا می ستیزند.

امام خمینی (ره) در خصوص تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط جوانان انقلابی فرمودند:

 "شما می بینید  که الان مرکز فسادِ امریکا را جوان ها رفته اند گرفته اند و امریکایی هایی را هم که در آن جا بودند  گرفتند و آن لانه ی  فساد را به  دست آوردند و امریکا هم هیچ غلطی نمی تواند بکند و جوان ها مطمئن باشند که امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند... مگر امریکا می تواند دخالت نظامی در این مملکت بکند، امکان برایش ندارد. تمام دنیا توجهشان الان به اینجاست... غلط می کند، دخالت نظامی بکند. نترسید و نترسانید. هم این تعبیر که جوان های ما از روی احساسات باز جوانی کردند که اگر چنانچه امریکا بخواهد دخالت نظامی بکند ما چه خواهیم کرد، اصلاً این اگر را هم نباید بگویند، امریکا عاجز از این است که دخالت نظامی بکند، ما چه خواهیم کرد، اگر آنها می توانستند دخالت بکنند، شاه را نگه می داشتند.


انتهای پیام/

۰۹ آبان ۹۵ ، ۰۸:۳۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
صحرا (dalgan)

مدافعین حرم تا تحقق اهداف انقلاب، دفاع مسلحانه را ادامه می‌دهند

به گزارش مرجع وبلاگی دلگان به نقل از همه با هم، سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم حضور یافت و دقایقی به سخنرانی پیرامون این شهدای عزیز پرداخت. 
وی به مدافعین حرم، گفت: باید گسترش این جبهه را از تکالیف خود بدانیم و برای تحقق اهداف انقلاب که همان دفاع مسلحانه است و شما در آن مسیر قرار گرفته‌اید راه را ادامه دهید.
۰۵ آبان ۹۵ ، ۰۸:۴۶ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
صحرا (dalgan)

« امید» را با تمام عظمتش دریاب

ننن


  به گزارش مرجع وبلاگی دلگان به نقل از  مرز ارتباط نوشت:تلفن همراهم زنگ می خورد ، شماره ناشناس است ، جواب می دهم صدای زنی است که صمیمانه احوال پرسی می کند ، صدای آشنایش غم سنگینی را همراهش دارد اما هنوز ذهنم را یارای دانستنش نیست. می پرسد : آقای کرد مرا شناختی ؟ لحضه ای مکث می کنم و با شرمندگی جواب می دهم نه . می گوید : شریفی زاده هستم .... 

نمی دانم شاید برای شما هم پیش آمده است که گاهی در برابر عظمت و بزرگی انسانیت سرخم کنید. خانم شریفی زاده از آن دست « انسان» هایی است که باید در برابر عظمت نگاه انسانی و انسانیت اش تعظیم کرد. او که اصالتا" رفسنجانی است به اتفاق خانواده اش سالهاست که ساکن شهر ایرانشهرند.جالب اینکه خانم شریفی زاده و خواهرش با پسر عموهایشان که دو برادرند ازدواج کرده اند و درکنار هم در ایرانشهر زندگی کرده و می کنند و دارای کسب و کارهای موفقی هم هستند. 

اما خانم شریفی زاده - مادر مهربان بچه های ایرانشهر - را شاید عده ای کمی از مردم ایرانشهر بشناسند . وی کسی است که موسسه خیریه بوستان مادر در ایرانشهر را تاسیس کرده است . مدیریت این موسسه خیریه را که منشاء خدماتی ارزنده بود ، را حدود دو سال قبل به جمعی از بچه های ایرانشهر سپرد که متاسفانه اخیرا" شنیدم که بعد از رکودی چند ماهه تعطیل شده است. 

با ایشان به واسطه یکی از همکاران خیرخواه و انساندوست ، آشنا شدم ، هر چند ارتباط ما بدلیل بیماری ایشان و پرستاری از مادر شان محدود به جلسات رسمی بود ، اما با این بانوی مقدس همدلی مشترکی داشتیم در مقوله ای بنام « انسانیت » . در واقع وقتی به نیت خیرخواهانه ، نگرش انسانی و کارهای عام المنفعه یک مهاجر رفسنجانی ، نسب به مردم ایرانشهر که در مذهب و قومیت با او متفاوت بودند ، روبرو شده «درس انسانیت » را آموختم . همیشه آرزو داشته و دارم که به تاسی از ایشان و دیگر نوع دوستان قدمی در راه انسانیت بردارم اما خود می دانم که عملکردم در این زمینه « هیچ» است ولی حداقل دارم تمرین می کنم که « انسان » باشم و این خود قدمی است... 

صدایش گرفته و محزون است. می گوید مادرش را اوائل سال از دست داده و غم انگیز تر از آن حسن آقا " شوهر خواهر و برادر شوهر ش" را شهریور امسال به خاک سپرده است . وقایعی که زندگی خانوادگی این دو خواهر ساکن ایرانشهر را بشدت تحت تاثیر قرار داده است. می گوید غم از دست دادن این دو عزیز مخصوصا" حسن آقا همه تاب و توان خانواده را ربوده و یاس و نامیدی را حکمفرما ساخته است..... 

او گفت و گفت و من دریافتم که : مادر مهربان بچه های ایرانشهر ، دیگر آن زن سرسخت و مقاوم نبود. غمخوار دختران و زنان بد سرپرست و بی سرپرست که زحمتهای فراوان برای توانمندی آنان کشیده بود ، دیگر «توان» توانمند کردن خود نیست ؛ حامی مالی و عاطفی بیماران صعب العلاج که با صرف وقت و هزینه زیاد ، پزشکان و موسسات خیریه استان کرمان را برای درمانشان هماهنگ می کرد ، به عاطفه ای برای تحمل مشکلاتش نیاز داشت.... 

یادم نمی رود وقتی نمایشگاهی از آثار هنری و کالای ساخته شده توسط مددجویان تحت پوشش موسسه اش را مفتوح کرده بود ، با دوستان رفته بودیم بازدید. در آنجا در حین تماشای تابلوهای نقاشی بیشتر حرف می زدیم تا دقت در عمق ، کنه و پیام تابلوها . دیدم آمد پیشم و تشر زد که خواهش می کنم به این تابلوها با دقت بیشتری نگاه کن و تابلوی نقاشی را به من نشان داد که از آخرین روزهای یک کودک سرطانی بود..... 

مادر مهربان کودکان ایرانشهر ! « امید» را با تمام عظمتش به کانون خانوادگی تان برگردان. 

این تقاضا را بچه های ایرانشهر از مادر مهربانشان دارند ، این خواهش را معتادین بهبود یافته ، از خواهرشان دارند ؛ این را دختران و زنان بد سرپرست و بی سرپرست که قدردان زحمات شما بوده اند از «دوست غمخوارشان» می خواهند و این را برادر کوچک شما - که از شما درس انسانیت آموخت - از شما می خواهد .....

۰۱ آبان ۹۵ ، ۰۷:۴۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
صحرا (dalgan)